Burun Estetiği Nedir ? 

 

Estetik Cerrahi Kliniği Burun estetiği (rinoplasti) operasyonu burundaki estetik sorunları düzeltmek, doğuştan veya kırılma, kıkırdak doku zedelenmesi vb. sonradan oluşan şekil buzukluklarının giderilmesi ve nefes almada sorun yaratan yapısal bozuklukların giderilmesi için yapılan cerrahi müdahalelerdir.

Estetik Cerrahi Kliniği Burun Estetiği

 

Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin ilk olarak sorunlarının, taleplerinin ne olduğu kliniğimizin uzman doktorları ile birlikte net bir biçimde tespit edilmelidir. Ameliyat öncesi yapılan görüşmeler sayesinde hem operasyon hakkında kısa bir bilgilendirme yapılır, kafanıza takılan soruları sorabilir, operasyon sonrası bakımınızı nasıl yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz hem de doktorlarımızın yaptığı çizimlerle ameliyat sonrası nasıl bir buruna kavuşacağınızın örneğini görebilirsiniz. Böylece ameliyat öncesi güven kazanmış olursunuz.

Doğal Görünümlü Burun Estetiği Nasıl Olmalıdır ?

 

Burun yüze karakteristik özellik ve karakter katar. Doğal burun estetiği, burunun fonksiyonlarında hiçbir kayba neden olmayan, hastanın farkında olmadığı yapısal problemlerin giderildiği ve hastanın yüz yapısına en uygun doğal görünümlü burunu yaratmaktır. Burun sırtının kavisli olduğu ya da sivri olduğu küçük bir burundan, ucu kaldırılmış ve ucu sivri olan bir buruna kadar birçok sonucu görmeniz mümkündür.Hastanın ameliyat öncesi yapılan görüşmelerde, planlamalarda uzman görüşünüde dikkate alarak çok dikkatli burun modeli seçimi yapmalıdır.

Burun Ucu Estetiği

 

Burun ucu estetiği  (Rinoplasti ameliyatı) burun estetiği ameliyatlarından çok daha farklı bir tarzda yapılır. Burun sırtına ve burun kemiklerine hiç dokunulmadan yapıldığı içinde burun ucu estetiği ameliyatı diye tanımlanır. Yapılan tek şey, sadece burun ucuna ait problemlerin düzeltilmesidir. Burnun kemik yapısının şeklinin değişmesi de çoğu zaman gerekli olmaz. Burun Ucu Estetiğinin her bir hastaya ve her türden burun sorununa uygulanabilmesi söz konusu değildir. Estetik Burun Ucu ameliyatına uygun olup olmadığınız ancak bir uzman plastik cerrah ile görüşmeniz sonrasında netlik kazanabilir. Bir burun ucu estetiği ameliyatına ihtiyacınızın olup olmadığını ve uygun olup olmadığınızı anlamak için Estetik Cerrahi Kliniğimizin iletişim numarası aracılığıyla istediğiniz doktorumuz için randevu alabilirsiniz.

Burun Revizyon Ameliyatı

 

Burun revizyonu ameliyatı, estetik burun ameliyatı geçirmiş bir kişinin elde edilen sonuçtan memnun olmayarak yeniden ikinci burun ameliyatı olmasına burun revizyonu ameliyatı denir. Burun estetiği ve diğer tüm estetik operasyonların yaklaşık olarak % 10 tekrarlanma olasılığı bulunmaktadır. Adana Estetik ve Mersin Estetik olarak yaptığımız estetik operasyonları yüzde yüze yakın bir başarı ile gerçekleştirmekteyiz.

Burun Estetiği Operasyonu Sık Sorulan Sorular

 

1) Burnumun şekli neye benzeyecek ?

Estetik Cerrahi Kliniğimizde ameliyattan hemen önce üç boyutlu resminiz çekilir. Resmin üzerinde istenilen tasarımlar, değişiklikler yapılarak ameliyat sonrasında kavuşacağınız burunu görebilirsiniz.

2) Doğal görünümlü bir burun mu yoksa estetik ameliyat yapıldığı belli olan bir burun mu ?

Ameliyattan önce yapılan çizimler sayesinde hem doğala en yakın hem de hafif biçimde kalkık bir burnun yüzünüzde nasıl durduğunu görebilirsiniz ve buna göre bir karar verebilirsiniz.

3) Estetik Burun Ameliyatı Sonrası Ağrılarım Olacak Mı ?

Bu operasyon genel anestezi ile yapıldığı için hasta operasyon sırasında acı hissetmez. Operasyon sonrası ise ağrı azda olsa olacaktır. Doktorun verdiği ağrı kesiciler ile ağrı azalacaktır.

4) Burun estetiği sonrası burnumun düşmesi, sarkması ya da çökmesi gibi riskler var mıdır ?

Burun estetiği ameliyatının ardından meydana gelmesi korku verici olan durumlardan birisi de burunun düşmesi ya da sarkmasıdır. Ama bu tarz olumsuz durumlar cerrahi işlemlerin gelişmesi nedeniyle neredeyse ortadan kalkmıştır.

5) Ameliyatsız olarak burun estetiği olunabilir mi ?

Burundaki çukurluklar, Burunun sırtındaki (kemer) göçükleri, kanatlardaki simetriler gibi küçük estetik problemlerin giderilmesinde ameliyatsız olarak burun dolgusu, burun botoksu müdaheleleri yapılabilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdaki irtibat yollarını kullanabilirsiniz.

6) Yaşın önemi var mıdır ?

Burun estetiği ameliyatı için yüz gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Bunun için 18 yaş altındaki hastalaraa burun estetiği operasyonu yapılmaz.

7) Erkeklere burun estetiğinin uygulanması daha mı zordur ?

Hem erkekler hem de kadınlar da burun estetiği ameliyatı teknikleri farklılık göstermez. Ama cilt yapısı, kıkırdak ve kemik dokusunun nitelikleri erkeklerde ve kadınlarda daha farklıdır. Operasyonlar, bu farklar dikkate alınarak planlanmaktadır.

8) Ameliyat süresi nekadardır ?

Operasyon ortalama 2 saat sürmektedir. Operasyondan sonra hasta evine dönebilmektedir. Ancak ilk gece hastanede kalması tavsiye edilmektedir.

9) Burun estetiği sonrası morluk, şişlik oluşur mu? Olursa ne zaman geçmektedir?

Burun kemiklerine bir müdahele mevcut ise bir morarma olma olasılığı vardır. Morlukların büyük bir kısmı 7-10 arasında kaybolmaktadır. Bu süreç aslında alçıların çıkması için geçmesi gereken süredir. Şişliklerin geçmesi ise morluklara göre daha uzun sürmekte 2 haftaya burundaki şişlik iyice azalmaktadır.

Estetik Cerrahi Kliniği Burun Dolgu

10) Nefes alma problemim estetik burun ameliyatı sayesinde çözülebilir mi?

Burun ameliyatı, yalnızca burnunuzun biçimini değiştirmeye yönelik bir girişimdir. Ama solunum sıkıntısı yaşıyorsanız ve burun ameliyatı ile birleşmesini istiyorsanız, bu ameliyata septorinoplasti adı verilir. Bu iki ameliyat birlikte uygulanabilir. Sizden tomografi istenir ve buna göre ameliyatınız planlanır. Septorinoplasti ameliyatı, burun ameliyatına nazaran daha uzun süren bir operasyondur. Ama iyileşme dönemleri arasında bariz bir farklılık yoktur.

11) Kaç gün sonra gözlük takabilirim ?

Yaklaşık 3-4 ay sonra doktorunuz onay verdikten sonra gözlük takabilirsiniz.

12) Ameliyatın ücreti ne kadardır ?

Mersin ve Adana da bulunan Estetik Cerrahi Kliniğimize bizzat başvurarak ya da iletişim sayfamızdaki irtibat bilgilerini kullanarak ameliyat fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.