Dolgu Nedir ? 

 

Dolgu, yaşlanmaya bağlı olarak yüzünüzdeki çöken bölgelere canlılık katmak amacı ile yapılırken aynı zamanda estetik açıdan az hacimli olup daha da dolgun görünmesi için cildin bazı bölgelerine de uygulanabilir. 

Aynı zamanda kaza, yanık, yara izi sonucunda deri altı destek dokusunun kaybına bağlı oluşan çöküntü ve izlerin tedavisinde de kullanılabilmektedir. 

Vücut / Yüz Dolgusu Uygulama Alanları 

 

Dolgunun asıl amacı hacim sorunu olan bölgenin hacimsel olarak düzeltilmesidir. Dolgu genel de yüze uygulanmakla birlikte vücudun birçok noktasına uygulanabilmektedir. Dolgu uygulaması sayesinde tedavi edilebilecek başlıca problemleri şu şekildedir.

  • Elmacık kemiği belirginleştirme, yanakların daha hacimli görünmesi istendiğinde
  • Dudak kalınlaştırma uygulamaları
  • Kırışıklıkların azaltılması,tamamen ortadan kaldırılması
  • Akne ve sivilce izlerinden kaynaklı cilt çukurlaşmalarında
  • Alın ve ağız çevresindeki kırışıkların giderilmesi
  • Göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmada, yok etmede
  • Burun estetiğinde burun ucu düşüklüğü gibi problemlerde 
Estetik Cerrahi Kliniği Dolgu

Estetik Cerrahi Kliniği Dudak Dolgusu

 

Genellikle dudak kalınlığından memnun olmayan kişilerin daha dolgun, daha estetik dudaklar elde etmek için tercih ettiği bir uygulamadır. Kısa sürede sonuç veren bu uygulamada dolgu maddesi olarak saf hyaluronik asit dolgu maddesi kullanılmaktadır. 

Dolgunun etkinlik süresi ortalama 6 ay kadardır. 6. aydan itibaren yavaşça etkisini kaybedecektir.

Estetik Cerrahi Kliniği Dudak Dolgusu

Estetik Cerrahi Kliniği Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu

 

Yanak dolgusu en çok cerrahi işlemlerden çekinen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Bazı kişilerin yanakları ne yaparlarsa yapsın çökük durumdadır, kilo alsalar dahi bu çöküklükten kurtulamazlar. Yanakların orantılı bir biçimde hacimleşmesi için çeşitli müdahalelerin uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle yanaklarınıza özel olarak dolgu yaptırmak isterseniz bu sorununuzdan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu işlemle yanaklarınız daha dolgun ve hacimli gözükür.

Estetik Cerrahi Kliniği Yanak Dolgusu

Estetik Cerrahi Kliniği Göz Altı Işık Dolgusu

 

Gözyaşı oluğu ya da göz pınarı çukuru herkeste mevcuttur. Ama bu oluğun normalden daha derin ya da çökük olması estetik olarak göz kapağının daha kötü görünmesine sebep olabilir. Çünkü bu görünüm kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterecektir, hatta madde bağımlısı imajı verebilir. Bu derin gözaltı oluğu ameliyatla düzeltilebilir. Ameliyatsız olarak en iyi seçenek Işık dolgusu uygulamasıdır.

Estetik Cerrahi Kliniği Göz Altı Işık Dolgusu

Estetik Cerrahi Kliniği Burun Dolgusu

 

Burun dolgusu, buruna estetik bir görünüm kazandırmanın diğer yoludur. Şekli, biçimi dolgu tedavisi ile düzeltilebiliyorsa, estetik ameliyattan önce dolgu işlemi düşünülebilir. 

Hiç ameliyat olmamış, hacim arttırımı ile sorunları düzelebilecek durumlarda ya da daha önce birden çok kez ameliyat geçirmiş, yapılacak operasyonun riskli gözüktüğü kişilerde tercih edilir. 

Estetik Cerrahi Kliniği Burun Dolgu

Estetik Cerrahi Kliniği Dolgu Ücretleri ?

 

Estetik Cerrahi Kliniği Dolgu ücretleri, yapılacak dolgu çeşidine, kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Daha ayrıntılı bilgi almak için Mersin Estetik Cerrahi Kliniği ve Adana Estetik Cerrahi Kliniği adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz.