Meme Estetiği – (Göğüs Estetiği) Nedir ? 

 

Meme estetiği operasyonları estetik kaygılara ek olarak doğuştan gelen anatomik bozukluklar, kaza ya da travma sonrası deforme olan göğüslerin normal görünüme sahip olması için de gerçekleştirilir. Göğüs estetiği gerekli donanımlara sahip ameliyathane ortamlarında yapılan estetik müdahalelerdir. Hastanın şikayet ve isteklerine göre faklı farklı teknikler kullanılır ve genel anestezi uygulanır. Ameliyatın süresi ameliyatın kullanılan tekniğe ve niteliğine 2-4 arası sürmektedir. Yeni göğüslerin tam şeklini alması 6 ay kadar sürmektedir.

Meme Estetiği Ameliyatları

 

Meme Estetiği Operasyonları ülkemiz de en çok gerçekleştirilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Meme kadınların kendilerini daha kadınsı hissetmelerini sağlayan cinsel olduğu kadar estetik ve psikolojik etkileri olan özel bir organdır. O nedenle varlığı, yokluğu, şekli, sertliği gibi özellikleri emzirme özelliğinin önüne geçmeye başlamıştır. Meme estetiği veya göğüs estetiği tanımları giderek değişmekte ve toplumsal ve zamana bağlı değişiklikle göstermektedir. Cerrahi olarak düzeltilebilecek sorunlar için mutlaka bir plastik cerrahi uzmanıyla görüşmeniz gerekmektedir. Probleme göre değişen şekillerde izlerle istenilen sonuçlara ulaşılmaktadır. Meme Estetiğinde meme dokusunun fonksiyonel özelliklerinden dolayı; emzirme yeteneğinin devamı ve meme başı duyusunun korunması tüm bu estetik işlemlerin temel hedefidir.

Mersin – Adana Estetik Cerrahi Kliniği merkezlerimizde gerçekleştirdiğimiz meme estetiği(göğüs estetiği) operasyonlarımız aşağıdaki gibidir.